artandsciencemeeting.pl

Blog tematyczny o literaturze, edukacji oraz rękodzielnictwie.

Fotografia

Zdjęcie jak z instaxa? Co oferuje nam aparat natychmiastowy?

Zdjęcie jak z instaxa? Co oferuje nam aparat natychmiastowy?

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z możliwości, jakie daje nam smartfon, aby robić zdjęcia w każdej możliwej chwili. Niemniej jednak wiele osób nadal ceni sobie tradycyjne aparaty fotograficzne, które pozwalają na stworzenie prawdziwej fotograficznej pamiątki. Ciekawym sprzętem jest aparat natychmiastowy Zaliczamy do nich sprzęty takie jak Instax Mini, Fujifilm i Polaroid Now. Umożliwiają one natychmiastowe wykonanie odbitki zrobionego zdjęcia bez konieczności korzystania z drukarki. Nowoczesne modele aparatów oferują wiele trybów fotografowania, różne obiektywy i są poręczne w użyciu. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy w najbliższym czasie nie warto zainwestować w taki aparat, który pozwoli nam na zachowanie pięknych wspomnień w formie tradycyjnych drukowanych fotografii.

Czego dowiesz się z artykułu?

  • na jakie aparaty natychmiastowe warto zwrócić uwagę?
  • dlaczego akurat ten rodzaj fotografii jest atrakcyjny?
Instax wkłady

Aparat natychmiastowy – ranking

  1. Fujifilm Instax Mini 11
  2. Fujifilm Instax Mini 40
  3. Instax Mini 9
  4. Polaroid Go
  5. Canon Zoemini S2

Swój początek popularności miały już w latach 70. Chwilowo zapomniane, dzisiaj przeżywają swoje drugie życie. Fotografia natychmiastowa cieszy się coraz większą sławą. Powyżej przedstawiliśmy najciekawsze modele aparatów natychmiastowych, których funkcjonalność i wygląd łączą się ze sobą idealnie. 

Zobacz także: Jak zrobić zdjęcie w stylu lat 90? Zdjęcia vintage

Polaroid Land Camera

To Edwin Land wynalazca Polaroida sprawił, że fotografia nie jest już taka sama. Jak wiadomo, Polaroid jest najbardziej rozpoznawalną marką na całym świecie. To oni zapoczątkowali aparat do zdjęć natychmiastowych, gdzie wywoływanie zdjęcia nigdy nie było prostsze. Oczywiście, jak wszędzie, pojawiają się miłośnicy i przeciwnicy takiego rodzaju fotografii. Niektórzy uważają to za zbędny gadżet, a pozostali cieszą się jakością zdjęć i tym, że można mieć je od razu w swojej dłoni. 

Retro, czyli atrakcyjność zdjęć natychmiastowych

Bez dwóch zdań jest to świetny pomysł na prezent dla amatorów fotografii, jak i tych bardziej zaawansowanych. Wydruk zdjęcia sprawia, że możemy od razu cieszyć się fotografią, którą przed chwilą wykonaliśmy. Design tego sprzętu jest bardzo istotny. To, co najbardziej przyciąga to minimalizm, łatwość wykonywania zdjęć i wiele efektów sprawiających, że fotografia wygląda jak ta vintage. 

W zależności od modelów, na jakie będziemy chcieli się zdecydować, koszt aparatów będzie zróżnicowany. Przedział cenowy zaczyna się od około 300 złotych, a kończy na 900 złotych. Jest to duży rozstrzał, ale dzięki niemu mamy dużą możliwość dostosowania do naszego budżetu. 

Zdjęcie z instaxa

Instax czy Polaroid sprawią, że będziemy mogli w ciekawy sposób udekorować swoją przestrzeń dzięki dobrej zabawie. Musimy się dobrze zastanowić jaki kadr wybrać, ponieważ wkłady są ograniczone. Lampa błyskowa doda trochę lat nowoczesnemu zdjęciu tak, że osoby, które na nim się pojawią, będą wyglądać jak te z lat 80. Z całą pewnością pobudzimy swoją kreatywność i oryginalność. 

Aparat natychmiastowy pozwala zatrzymywać chwile. Naciśnięcie spustu migawki sprawi, że z całą pewnością polubimy się z tym rodzajem fotografii i nie będziemy już chcieli używać naszych smartfonów. Na rynku dostępnych są ich setki, w przeróżnych kolorach, rozmiarach i modelach. Każdy będzie miał możliwość wybrania czegoś dla siebie. 

Udostępnij