artandsciencemeeting.pl

Blog tematyczny o literaturze, edukacji oraz rękodzielnictwie.

Fotografia

Jak zrobić zdjęcie w stylu lat 90? Zdjęcia vintage

Jak zrobić zdjęcie w stylu lat 90? Zdjęcia vintage

Jeśli lubisz stare zdjęcia i chcesz nauczyć się tworzyć fotografie w stylu lat 90., to jesteś we właściwym miejscu. Obecnie dzięki aplikacjom i filtrom fotograficznym możemy uzyskać efekt retro na swoich zdjęciach bez konieczności posiadania starych aparatów i filmów. Co więcej, wiele osób uwielbia zdjęcia vintage, a na Instagramie królują zdjęcia w stylu retro. W artykule dowiesz się, jak nałożyć na swoje zdjęcia filtr sepia, aby nadać im wygląd starej fotografii. Znajdziesz również wskazówki dotyczące obróbki fotograficznej, aby uzyskać efekt vintage. Jeśli lubisz zdjęcia retro lub chcesz zrobić zdjęcie w stylu retro, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czego dowiesz się z artykułu?

  • jakie są popularne aplikacje do postarzania zdjęć?
  • jak jednym kliknięciem zrobić retro zdjęcie?

Jak osiągnąć efekt retro? Fotografie w stylu vintage

Aby osiągnąć efekt retro w fotografii, potrzebujesz swojego smartfona. Każdy telefon ma wbudowaną ilość efektów. Ważne jest, by zachować ostrość na każdym zdjęciu, ponieważ będzie ono lepiej wyglądać po przerobieniu Jeśli chcesz uzyskać wyjątkowy klimatyczny efekt, możesz użyć zwyczajnego czarno-białego filtru, który przeniesie cię w czasie.

Do edycji zdjęć, warto użyć programów takich jak Afterlight i Lightroom. Te narzędzia pozwalają na przeniesienie zdjęcia w zupełnie inny świat. Podczas edycji możesz wybrać wiele opcji i narzędzi, aby uzyskać pożądany efekt retro. Jeśli nie masz ochoty inwestować w te programy, możesz pobrać wiele bezpłatnych filtrów, które są dostępne w internecie. Pamiętaj, że efekt retro wprowadza do zdjęć niesamowity klimat i daje poczucie przeniesienia się w czasie. Pamiętaj, że część aplikacji posiada pakiet bezpłatnych filtrów, których możesz używać bez ograniczeń. Taką bardzo łatwą metodą uzyskasz zdjęcia vintage.

Artystyczny i niepowtarzalny polaroid — zdjęcia vintage

Nie zawsze musisz korzystać z filtrów, by dodać twojemu zdjęciu odrobiny lat. Polaroid to aparat natychmiastowy, nadający niesamowity klimat robionym zdjęciom. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wykonać zdjęcie retro. 

Obiektyw polaroida pozwala uchwycić ujęcia w natychmiastowy sposób, co jest ogromnym plusem dla osób, które nie mają czasu na obróbkę zdjęć. Kontrast i prześwietlenia to elementy, o których trzeba uważać przy robieniu zdjęć. Rysy i zabrudzenia na polaroidzie dodają mu charakteru i tworzą niepowtarzalny klimat. Najprostszym sposobem na kreatywne wykorzystanie polaroida jest po prostu eksperymentowanie i szukanie własnych rozwiązań. Biała ramka dodaje zdjęciom specyficzny urok i podkreśla ich artystyczny charakter.

Udostępnij