artandsciencemeeting.pl

Blog tematyczny o literaturze, edukacji oraz rękodzielnictwie.

Kultura

„Wichrowe wzgórza”. O czym jest powieść?

„Wichrowe wzgórza”. O czym jest powieść?

„Wichrowe Wzgórza” autorstwa Emily Jane Brontë to klasyk literatury angielskiej, który rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX wieku w północnej Anglii, w tle dziejów trzech pokoleń ziemiańskich. Ta jedyna powieść Emily Brontë, siostry Charlotte i Anne, opowiada o tragicznej miłości i zemście osnutej na tle tajemniczych i urzekających wrzosowisk, które stanowią fascynujące otoczenie bohaterów. Książka ta jest pełna emocji, pasji i namiętności, co sprawia, że wciąż zachwyca czytelników. „Wichrowe Wzgórza” to wspaniała powieść, która trafia do domu każdego, lubiącego wciągające historie o miłości, a wydawnictwo MG w Polsce z chęcią zachęca do jej lektury.

Powieść wszech czasów, czyli „Wichrowe wzgórza”

„Wichrowe wzgórza” to powieść napisana przez Emily Brontë. Opowiada historię miłości Cathy i Heathcliffa, bezdomnego cygańskiego chłopca. Akcja powieści rozgrywa się w tle dziejów trzech pokoleń, gdzie główną rolę odgrywa bohater Heathcliff, brutalnie wychowany poza domem. Właściciel majątku nakazuje własnym dzieciom traktować Heathcliffa jak brata, co wywołuje zawziętość i niechęć między środowiskami. Scenerię stanowią tajemnicze i urzekające wrzosowiska, które z czasem stają się istotną częścią historii.

Wichrowe wzgórza to przewodnia myśl książki, która opowiada o burzliwej miłości, pełnej brutalności i namiętności. Książka została napisana jako myśl życia przez Emily Brontë, a jej wspaniały klimat powinien przyciągnąć wszystkich miłośników literatury romantycznej. Tytułowe „Wichrowe wzgórza” to książka o miłości, ale i o zemście osnutej na tle dziejów.

Książką o emocjach — powieść Emily Brontë

Dzieło napisane na tle trzech pokoleń dwóch ziemiańskich rodzin zachwyca do dnia dzisiejszego. Tajemnicze i urzekające wrzosowiska północnej Anglii, wśród których żyją zwykli ludzie, niesamowicie odzwierciedla klimat tego miejsca. Pomiędzy przybyszem a mała Cathy rodzi się więź, ale jednak nie do końca odwzajemniona miłość niszczy wszystko. Przełom XVIII wieku to okres mroczny i ponury dla miłości romantycznej. Chęć zemsty i wrzosowiska yorkshire budują napięcie, które wciąga czytelnika od pierwszej strony książki.

Zobacz także: „Duma i uprzedzenie” – ponadczasowa powieść

Książka powinna znaleźć się w domu każdego, ponieważ dzieło Emily Brontë nigdy nie przestanie zachwycać. „Wichrowe wzgórza” należą do wyjątkowej klasyki literatury. Warto zajrzeć również do innych książek sióstr Brontë i oddać się tej wspaniałej przygodzie. Ten rodzaj literatury pokochasz lub znienawidzisz. 

Udostępnij