Newsletter
Szukaj
PL EN
Łaźnia
Idea Ludzie Organizator Partnerzy
Wydarzenia

Warsztaty dźwiękowe - SOUND DRAW

Wydarzenia | 06-04-2013
CSW ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto
6 – 7 kwietnia 2013, godz. 10:00 – 13:00
/przerwa/ 14:00 – 17:00
7 kwietnia, koncert z udziałem uczestników
godz. 19:00

Prowadzenie: Balázs Kovács
Kurator: Krzysztof Topolski „Arszyn”
Koordynacja projektu: Krzysztof Miękus
Warsztaty „Sound Draw: audio composition with visual gestures” będą opierać się na aplikacji do tworzenia partytur graficznych, które przetwarzają obraz na dźwięk. Artysta opracował urządzenie w latach 2011-12. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli także możliwość nauczenia się korzystania z systemu do wizualnego słuchania. Na koniec warsztatów Balázs Kovács zagra wraz z uczestnikami koncert.
 
Uwaga! Osoby chcące wziąć udział w warsztatach Sonic Drawing prosimy o przesłanie zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem i numerem kontaktowym na adres: dzwiekowiska@laznia.pl lub zapisanie się poprzez stronę www.dzwiekowiska.pl do dnia 5 kwietnia 2013.
 
*Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
 
Balázs Kovács – węgierski artysta dźwiękowy i performer. Tworzy instalacje i prace audio w głównej mierze bazujące na technologii i kulturowym tle. W swojej twórczości łączy sztukę dźwięku z instalacjami kinetycznymi i rozwiązaniami sieciowymi. Tworzy obiekty sitespecific, które wkraczają w przestrzeń publiczną. Balázs Kovács alias Xrc jest nauczycielem i współzałożycielem Instytutu Mediów i Sztuk Stosowanych PTEMK w Pecsu, na Węgrzech. www.kbalazs.periszkopradio.hu 
 
Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.